13.12.2017r. Godz. 20:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.10.2012

dodano: 5 października 2012 o 00:10 | ostatnia aktualizacja: 6 października 2012 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Strażacy zabezpieczali skutki zdarzeń drogowych.

W miejscowości Oś (gmina Lasowice Wielkie) na DK 45 doszło do zderzenie czterech samochodów osobowych. ZRM udzielił pomocy medycznej na miejscu zdarzenia  dwóm osobom. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu (siedem osób) decyzją lekarza zostały przetransportowane do szpitala w Olesnie.

W Białej na DW 414 (powiat prudnicki) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem bus. Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i przekazaniu przybyłemu na miejscu ZRM. Lekarz stwierdził zgon. W trakcie prowadzonych działań jedna z osób biorących udział w zdarzeniu zaczęła uskarżać się na ból w klatce piersiowej, została przewieziona do szpitala. Ponadto działania straży polegały na kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

W miejscowości Strzeleczki (powiat krapkowicki) trzy osoby zostały poszkodowane w zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji, przy użyciu sprzętu hydraulicznego ewakuowali osobę poszkodowaną, odłączyli akumulator. Przygotowali lądowisko dla śmigłowca LPR, który zabrał jedną z osób poszkodowanych do szpitala.

2. W wyniku przejścia gwałtownej wichury przez nasze województwo strażacy interweniowali w ponad 60 przypadkach. Zabezpieczali zerwane linie telefoniczne, usuwali powalone drzewa z dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W Niemodlinie na skutek przerwy w dostawie energii elektrycznej strażacy udostępnili agregat prądotwórczy dla Zakładu Opieki Leczniczej, w której znajdował się sprzęt podtrzymujący życie (respiratory) do których podłączeni byli pacjenci. Po próbie podłączenia agregatu zasilanie z sieci miejskiej zostało przywrócone. W Strzelcach Opolskich agregat prądotwórczy zasilał urządzania niezbędne w podtrzymywaniu funkcji życiowych u dziecka w wieku 13 lat. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: namysłowskim – 14, kędzierzyńsko - kozielskim – 12 oraz opolskim - 8.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st. kpt. Larski Jarosław