19.02.2019r. Godz. 03:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.10.2013

dodano: 4 października 2013 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 5 października 2013 o 06:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 15:07 dyżurny miejskiego stanowiska kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie o pożarze i dużym zadymieniu w restauracji w miejscowości Wrzoski. Zadysponowano natychmiast sześć zastępów straży pożarnej. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali silne zadymienie w pomieszczeniu obiektu. Przed przybyciem straży pożarnej zarządca ewakuował z obiektu 50 osób. Działania polegały na zabezpieczeniu teren działań, podaniu prądu wody w celu obrony drewnianego dachu w pobliżu metalowego komina, wygaszeniu paleniska grilla oraz podaniu prądu proszku z gaśnicy w celu ugaszenia ognia w przewodzie kominowym. Sprawdzono oraz przewietrzono pomieszczenia. Na terenie działań ZRM przebadał jedną osobę z personelu - bez obrażeń.

O godzinie 17:46 zgłoszono do PSK w Strzelcach Opolskich, że w miejscowości Żerkowice (gmina Zawadzkie) doszło do pożaru budynku inwentarskiego. Właściciel wyprowadził zwierzęta z zagrożonego pożarem budynku. Zadysponowano na miejsce pożaru 12 zastępów straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na: podaniu prądów gaśniczych wody w obronie (zagrożone budynki gospodarcze i mieszkalne) oraz prądów w natarciu, rozbiórce dachu, usunięciu zalegającej słomy i dogaszeniu jej na pryzmie. Spaleniu uległ dach budynku oraz składowane zboże, siano oraz słoma. Wstępne straty oceniono na 250 tys. zł.

Zabezpieczano skutki zdarzeń drogowych, w których w sumie trzy osoby zostały poszkodowane.

 

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa

st .kpt. Jarosław Larski