19.12.2018r. Godz. 00:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.10.2018 r.

dodano: 4 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 5 października 2018 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

KW PSP Opole
ul. Budowlanych 1

Opole, dn. 04-10-2018r.

O DZIAŁANIACH STRAŻY POŻARNEJ W DNIU 04-10-2018r.
Straż Pożarna interweniowała 25 razy, w tym:

POŻARY 8               MIEJSCOWE ZAGROŻENIA 16            ALARMY FAŁSZYWE 1
Małe 8                      Małe 0                  Złośliwe 0
Średnie 0                      Lokalne 15                  W dobrej wierze 1
Duże 0                      Średnie 1                  Z instalacji wykrywania 0
Bardzo duże 0                     Duże 0

Gigantyczne 0

W działaniach zaangażowanych było: 66 zastępów i 254 strażaków, w tym:

W zdarzeniach było poszkodowanych ogółem: 4 osób, w tym:

OFIARY ŚMIERTELNE Pożary Miejscowe zagrożenia RANNI Pożary Miejscowe zagrożenia
OGÓŁEM 0 0
W tym ratownicy 0 0
Inni 0 0
Sporządził: mł. asp. TOMAS Paweł

W Dobrzeniu Wielkim powiat opolski doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Firma zewnętrzna uszkodziła rurę przesyłową. Na miejsce zadysponowana został grupa ratownictwa chemicznego z JRG2 w Opolu. Po przybyciu na miejsce pogotowia gazowego i dokonanie przez pracowników gazowni odpowiednich wykopów gazociąg został zaciśnięty a tym samym dopływ gazu do miejsca awarii zatrzymany. Podobne zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej w Mechnicach powiat opolski.

W Chrząstowicach powiat opolski doszło do pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego. Doszło do zapalenia materiałów palnych składowanych przy piecu centralnego ogrzewania. Mieszkańcy budynku ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Pożar został ugaszony za pomocą jednego prądu wody, ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas