21.11.2017r. Godz. 00:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.11.2017 r

dodano: 5 listopada 2017 o 00:11 | ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2017 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 63 zastępy, w sile 280 strażaków.

O godzinie 08:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 409 pomiędzy Gogolinem a Strzelcami Opolskimi. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby w tym 2 letnie dziecko. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, zakręceniu zbiornika LPG w jednym z pojazdów, neutralizacji i sorpcji powstałych wycieków. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej w sile 18 ratowników.

Do podobnego zdarzenia drogowego doszło w Opolu na ul. Szymona Koszyka.

O godzinie 13:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Szymona Koszyka i Prószkowskiej. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe którymi łącznie podróżowało 5 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 1,5 i 2 lata. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 1 osoba, kierowca jednego z pojazdów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego dzieciom biorącym udział w zdarzeniu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy jednego z pojazdów. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej w sile 9 ratowników.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania