21.11.2018r. Godz. 19:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.11.2018r.

dodano: 4 listopada 2018 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2018 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 8 razy. Odnotowaliśmy 1 pożar oraz 7 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 18 zastępów, w sile 73 strażaków.

W godzinach porannych na opolskim odcinku autostrady A4 w miejscowości Przysiecz samochód osobowy uderzył w barierę energochłonną. Miało to miejsce na 238 km w kierunku Katowic. Samochodem podróżowały dwie osoby jedna została przewieziona do szpitala na badania. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się bez utrudnień.

W Opolu przy ul. Oświęcimskiej doszło do pożaru w opuszczonym budynku. Działania prowadzono pod kątem poszukiwania osób wewnątrz pomieszczeń budynku. Po przeszukaniu mieszkań nie znaleziono osób poszkodowanych. W akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Ogień został ugaszony przez podanie 2 prądów wody.

Autor: mł. asp. Paweł Tomas