13.12.2017r. Godz. 20:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.12.2014r.

dodano: 4 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2014 o 09:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 25 razy, w tym 8 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarmu fałszywego . W działaniach zaangażowanych było 56 zastępów i 196 strażaków.

O godzinie 14.01 dyżurny stanowiska kierowania w Namysłowie przyjął zgłoszenie o wywróconej łodzi z dwiema osobami na środku zbiornika retencyjnego w Michalicach. Po przyjeździe na miejsce kierujący działaniem ratowniczym potwierdził treść zgłoszenia oraz przekazał, że jedna osoba dopłynęła już do brzegu o własnych siłach. Został ona przejęta przez zespół ratownictwa medycznego . Druga osoba znajdowała się pod wodą. Według wskazań świadków miejsce przebywania osoby pod wodą oddalone było od brzegu o około 40 metrów. Działania ratowników polegały na przeszukiwaniu zbiornika z nadzieją odnalezienia poszkodowanego. Na miejsce prowadzonych działań została skierowana specjalistyczna grupa ratownictwa wodno – nurkowego z państwowej straży pożarnej. Po odnalezieniu poszukiwanego mężczyzny, został on przekazany dla pogotowia ratunkowego. Niestety lekarz pogotowia stwierdził zgon poszkodowanego.

W zdarzeniach komunikacyjnych do jakich doszło na terenie naszego województwa poszkodowane zostały 4 osoby.

SK OKW

dyżurny operacyjny