10.12.2018r. Godz. 05:27Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.12.2018 r.

dodano: 4 grudnia 2018 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2018 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby . We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów, w sile 251 strażaków.

W Wołczynie ( pow. kluczborski) przed południem doszło do rozszczelnienia na instalacji przesyłowej gazu ziemnego. Na miejsce udały się 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie gazowe oraz Policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu nieszczelności przy współpracy z pracownikami pogotowia gazowego.

W Opolu doszło do wypadku drogowego, samochód osobowy zjechał z drogi i przewrócił się na bok. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które wyszły z pojazdu przed przybyciem straży. Po dojeździe strażacy zabezpieczyli teren działań, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazali ich zespołowi ratownictwa medycznego. Wprowadzono ruch wahadłowy na czas działań ratowniczych.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska