22.10.2017r. Godz. 04:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.01.2013r.

dodano: 5 stycznia 2013 o 17:01 | ostatnia aktualizacja: 6 stycznia 2013 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.01.2013r.

1. W Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 3:31 doszło do zdarzenie drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego, który prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych uderzył w mur. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna i strażacy do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzielali poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2. W miejscowości Suchy Bór o godzinie 03:53 doszło do pożaru niezamieszkałego budynku jednorodzinnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów, tj. 21 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia oraz przewietrzeniu i przeszukaniu budynku. W związku z bardzo dużym zadymieniem strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Dzięki bardzo szybkiej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 80 tys.zł, a straty wyniosły 20 tys.zł.

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie o godzinie 18:36 otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w Nysie na ulicy Zjednoczenia. Natychmiast zadysponowano siły i środki na miejsce, gdzie po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokonaniu pomiaru potwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Przybyły wraz ze strażakami zespół ratownictwa medycznego bezpośrednio zajął się osoba poszkodowaną, która następnie została zabrana do szpitala.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny