23.10.2017r. Godz. 09:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.01.2015

dodano: 5 stycznia 2015 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 6 stycznia 2015 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 05.01. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 20 razy, w tym: 3 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń. W działaniach zaangażowanych było: 40 zastępów i 159 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

O godzinie 12:04 straż została wezwana do zdarzenia w Kędzierzynie-Koźlu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w mieszkaniu doszło do zatrucia tlenkiem węgla trzech osób . Zostały one ewakuowane na klatkę schodową przez ratowników ZRM. Najbardziej poszkodowany mężczyzna był nieprzytomny, a pozostałe dwie osoby uskarżały się na mdłości, senność i zawroty głowy. Osoby zostały zabrane przez ZRM do szpitala na obserwację. Działania ratowników JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przy osobach poszkodowanych, zlokalizowaniu miejsca i przyczyny zaczadzenia, ewakuacji poszkodowanych do karetki ZRM, dokonaniu pomiarów stężeń substancji niebezpiecznych w mieszkaniu i całym przylegającym do niego pionie oraz przewietrzeniu mieszkania.

W miejscowości Goszyce, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia. Jadący do interwencji pojazd najprawdopodobniej wpadł w poślizg i wpadł do rowy, Dwie osoby jadące karetką wydostały się same z pojazdu, przybyły na miejsce ZRM przebadał je i zabrał na obserwację do szpitala. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu i utrzymaniu ruchu wahadłowego na drodze, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję – na pomocy przybyłemu ZRM-owi przy wyciągnięciu i przełożeniu sprzętu medycznego z wywróconego ambulansu.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP