15.08.2018r. Godz. 12:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.01.2018r.

dodano: 5 stycznia 2018 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 6 stycznia 2018 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 19 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz brak alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 40 zastępów, w sile 162 strażaków.

O godzinie 16:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w Lędzinach na DK-46. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pojazd osobowy marki JAGUAR po kolizji z samochodem ciężarowym SCANIA. Po przebadaniu przez ratownika medycznego osób biorących udział w zdarzeniu nikt nie został hospitalizowany. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy w sile 13 ratowników.

O godzinie 17:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego przygniecionym przez lewarek na 204 km autostrady A4. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zespół pogotowia ratunkowego który udzielał pomocy medycznej poszkodowanemu. Działania ratownicze strażaków polegały na:  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu komunikacji na autostradzie A4, pomocy innym służbom.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania