22.10.2017r. Godz. 17:30Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.02.2014

dodano: 5 lutego 2014 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2014 o 22:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Krapkowicach o godzinie 20:52 otrzymała zgłoszenie, dotyczące podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla w Krapkowicach przy Osiedlu XXX lecia. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano nie przytomną kobietę leżącą na podłodze w łazience.

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- sprawdzenie miernikiem wielogazowym stężenia tlenku węgla w budynku (miernik wykazał

zawartość tlenku węgla w atmosferze)

- przewietrzono mieszkanie

- ponownie sprawdzono stężenie CO w budynku (miernik wykazał zerową zawartość tlenku węgla

w atmosferze)

W trakcie działań straży pożarnej poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał osobę poszkodowaną do szpitala.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa