19.07.2018r. Godz. 05:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.03.2018 r.

dodano: 5 marca 2018 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 6 marca 2018 o 22:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 47 razy. Odnotowaliśmy 30 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń  poszkodowana została 1 osoba. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 100 zastępów, w sile 415 strażaków.

W miejscowości Antoniów powiat opolski doszło do pożaru budynku gospodarczego oraz garażu. W garażu znajdowały się dwa pojazdy, samochody były całkowicie objęte ogniem. W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej. Działania PSP polegały na podaniu prądów wody na budynek oraz palące się pojazdy. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

O godzinie 14:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu wpłynęło zgłoszenie o dachowani samochodu na 220 km autostrady A4 na pasie w kierunku Wrocławia. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej kierowcy pojazdu. W pojeździe znajdowało się 6 osób, kierowca został przetransportowany do szpitala przez lotnicze pogotowie ratunkowe, pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas