13.12.2017r. Godz. 20:00Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.05.2013

dodano: 5 maja 2013 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 6 maja 2013 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

- W miejscowości Ligota Górna powiat kluczborski prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu dróg przez jednego z kierujących było przyczyna wypadku, gdzie ranne zostały dwie osoby   z pięciu podróżujących pojazdami. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy uderzył czołowo w prawy bok innego samochodu osobowego. Nie było konieczności wykonywania dostępu do osób poszkodowanych. Jednej z nich udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano ZRM. Drugiej osobie pomocy medycznej udzielił ZRM. Trzecia poszkodowana osoba po zbadaniu przez lekarza odmówiła przewiezienia do szpitala. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 100 tys. pln.

- W Opolu przy ulicy Grunwaldzkiej zostaliśmy wezwani do określenia stężenia niebezpiecznego gazu sieciowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stężenie tej substancji przekraczało granicę bezpieczną     w studzienkach telekomunikacyjnych natomiast w piwnicach budynków nie stwierdzono stężenia niebezpiecznego. Na czas prowadzonych działań cześć ulicy Grunwaldzkiej została wyłączona z użytkowania, a mieszkańcy kamienic ewakuowani.

sporządził

Dyżurny operacyjny województwa