22.10.2017r. Godz. 10:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.05.2014r.

dodano: 5 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 5 maja 2014 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym zastępy straży pożarnej z terenu województwa opolskiego interweniowały 16 razy, w tym było 7 pożarów oraz  9 miejscowych zagrożeń.

W Kędzierzynie – Koźlu zaprószenie ognia było przyczyną pożaru śmieci w bunkrze. Od świadków zdarzenia otrzymaliśmy informację o podejrzeniu przebywania wewnątrz obiektu osób bezdomnych. Działania ratowników straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu źródła ognia, jednocześnie przystąpiono do przeszukania bunkru drugim wejściem. Wewnątrz znaleziono trzech młodych mężczyzn próbujących wyciągnąć dwóch bezdomnych na zewnątrz obiektu. Ratownicy przystąpili do dalszego przeszukiwania bunkra, gdzie znaleziono kolejnego bezdomnego mężczyznę. Poszkodowani bezdomni byli przytomni, lecz kontakt z nimi był utrudniony. Dalsze działania ratowników straży pożarnej polegały na ewakuacji poszkodowanych z bunkra, a następnie na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobą poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanych bezdomnych przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o zabraniu ich do szpitala. Po kilku minutach osoby próbujące wyciągnąć bezdomnych z bunkra zaczęły uskarżać się na ból głowy, w wyniku czego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu ich do szpitala. W pożarze tym sześć osób zostało poszkodowanych.

sporządził

Dyżurny Operacyjny