20.07.2018r. Godz. 22:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.05.2018 r.

dodano: 5 maja 2018 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 6 maja 2018 o 21:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 61 zastępów w sile 276 strażaków.

1. W miejscowości Głuszyna (powiat namysłowski) kierujący pojazdem wjechał do rowu w wyniku czego doszło do dachowania samochodu. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego.

2. W Zdzieszowicach (powiat krapkowicki) doszło do zatrucia tlenkiem węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- przewietrzeniu pomieszczeń

- zakazaniu użytkowania urządzeń grzewczych do momentu przeglądu kominiarskiego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania