24.02.2019r. Godz. 03:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.06.2012

dodano: 5 czerwca 2012 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2012 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.06.2012
  • W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy wyjazdy do trzech niewielkich pożarów jakie powstały na terenie naszego województwa.

  • Niekorzystna aura i pogorszenie warunków drogowych było przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych, w których rannych zostało osiem osób.

  • W Krapkowicach na drodze krajowej 45 niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną wypadku skody fabia z ciężarowym mercedesem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszych zastępów obecny był już zespół pogotowia ratunkowego. Zabezpieczono teren działań i przystąpiono do wydobycia ciała z wraku samochodu osobowego. Straty materialne powstałe w tym zdarzeniu oszacowano na 100 tys.pln.

  • W Głuchołazach powiat nyski nadmierna prędkość i niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu była przyczyną utraty panowania nad pojazdem i w konsekwencji zdarzeniem z drzewem od strony kierowcy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono i oświetlono teren działań dla służb ratowniczych. Siła uderzenia był tak duża że konieczne okazało się obrócenie i odcięcie samochodu od drzewa. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz zespołu pogotowia stwierdził zgon kierującego pojazdem. Pasażer w ciężkim stenie zabrano do szpitala. Straty materialne oszacowano na 2 tys.pln.

___________________________________________

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Dyżurny Operacyjny Województwa

st.kpt. Rafał Bisowski