13.12.2017r. Godz. 19:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.06.2014r

dodano: 5 czerwca 2014 o 10:06 | ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2014 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby | powiat: krapkowicki

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.06.2014r

O 9:49 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach przyjął zgłoszenie o wypadku na autostradzie na 254 km. Nie było informacji o osobach poszkodowanych. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponował 5 zastępów ratowniczych PSP i OSP.

Strażacy, którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia zastali na 254,4 km autostrady leżący na boku samochód bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych, który uderzył dachem w samochód obsługi autostrady. Samochód obsługi autostrady stał po lewej stronie pasa autostrady. Dwie osoby lżej ranne chodziły obok pojazdów, kilka osób wyrzuciło z busa wraz z siedzeniami. Strażacy wstrzymali ruch w kierunku na Katowice, udzielili pomocy kwalifikowanej osobom poza pojazdem i po ustabilizowaniu busa oraz odcięciu i odgięciu elementów konstrukcyjnych pojazdu ewakuowali poszkodowanych. Natychmiast po strażakach na miejsce zdarzenia przybyły zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wspólnie z ratownikami medycznymi udzielaliśmy pomocy poszkodowanym. Oprócz PRM na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 7 osób dorosłych, 3 osoby w stanie ciężkim i 3 w stanie lekkim zostały zabrane przez PRM i LPR do szpitali.

bryg. Adam Janiuk
oficer prasowy OKW PSP