19.12.2018r. Godz. 03:14Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.06.2018r.

dodano: 5 czerwca 2018 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2018 o 22:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 16 miejscowych zagroż oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 59 zastępów, w sile 242 strażaków.

W Prudniku na ul. Nyskiej doszło do zapalenia się autobusu przewożącego gimnazjalistów. Kierowca autobusu zatrzymał się na przystanku gdzie wraz z pasażerami ewakuował się na zewnątrz pojazdu. Następnie za pomocą gaśnic ugasił pożar powstały w komorze silnika. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz sprawdzeniu pojazdu za pomocą kamery termowizyjnej. W autobusie znajdowało się 37 uczniów oraz 4 opiekunów. Nikt nie został poszkodowany.

W Ostrożnicy powiat kędzierzyńsko-kozielski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem i wpadła pod nadjeżdżający samochód. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas