19.10.2017r. Godz. 05:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.07.2012r.

dodano: 5 lipca 2012 o 07:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2012 o 00:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.07.2012r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu otrzymał o godzinie 23:26 zgłoszenie próby samobójczej na ulicy Niemodlińskiej. Kobieta w wieku około 50 lat skoczyła z mostu do Odry. Świadek tego zdarzenia Pan Mariusz Wróblewski niezwłocznie podjął skuteczną próbę ratowania kobiety. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy pomogli w wyciągnięciu kobiety z rzeki, udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

1. W godzinach wieczornych nad miejscowością Otmuchów i Nysa przeszła burza powodując uszkodzenia drzewostanów ( zalegające gałęzie drzew na drodze ), w jednym przypadku drzewo powalone zostało na zaparkowany samochód osobowy na jednym z parkingów w Nysie. Nastąpiły braki w dopływie energii do pobliskich domostw. Nie ma informacji o poszkodowanych oraz o uszkodzonych budynkach mieszkalnych. Zastępy straży pożarnej interweniowały w ośmiu przypadkach.

2. W miejscowości Kórnica powiat krapkowicki wystrzał przedniej opony w samochodzie dostawczym mercedes był przyczyną zjechania samochodu do rowu i uderzenia w pobliskie drzewo. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały ranne a straty materialne oszacowano na 40 tys.pln.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Dyżurny Operacyjny Województwa