15.12.2017r. Godz. 01:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.08.2014

dodano: 5 sierpnia 2014 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2014 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 33 razy, w tym: 6 pożarów, 26 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osob.

1. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 07.55 przyjął zgłoszenie dotyczące zderzenia motorowerzysty z rowerzystą w miejscowości Czarnowąsy. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezwłocznie 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zamknięciu ruchu drogowego w obu kierunkach

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 19.14 przyjął zgłoszenie dotyczące uwięzienia mężczyzny w pomieszczeniu piwnicznym w Opolu przy ul. Józefa Walecki. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany1 zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że mężczyzna wpadł do pomieszczenia piwnicznego przez wsyp na węgiel i nie mógł o własnych siłach z niego wyjść. Poszkodowany uskarżał się na bóle w okolicy miednicy i klatki piersiowej. Działania straży pożarnej polegały:

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy

- wyciągnięciu poszkodowanego z pomieszczenia piwnicznego i następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania