18.10.2018r. Godz. 10:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.08.2018 r

dodano: 5 sierpnia 2018 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2018 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 81 zastępy, w sile 334 strażaków.

Minionej nocy doszło do pożaru budynku magazynowego w miejscowości Rzepczyce (pow. prudnicki) Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano nieużytkowany budynek magazynowy w zabudowie szeregowej, którego dach w całości objęty był pożarem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się elementy konstrukcyjne dachu, oraz dwóch w obronie na przyległy budynek magazynowy.

O godzinie 00:47 w miejscowości Olszowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów dachował, w pojazdach łącznie podróżowało 9 osób, 8 osobom strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, przybyły na miejsce lekarz wszystkie osoby zakwalifikował jako osoby poszkodowane i zabrane zostały na obserwacje do szpitala. Działania straży polegały również na: ewakuacja osoby z pojazdu, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach i zabezpieczeniu lądowiska dla LPR.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania