26.03.2019r. Godz. 01:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.09.2018r.

dodano: 5 września 2018 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 7 września 2018 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 39 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów,  30 miejscowych zagrożeń.  W  powyższych zdarzeniach  poszkodowane zostały 3 osoby . We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 80 zastępów, w sile 344 strażaków.

W miejscowości Biała powiat prudnicki niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną wypadku samochodu osobowego z motocyklem. W zdarzeniu tym motocyklista doznał obrażeń ciała po przybyciu na miejsce zdarzenia naszych zastępów została udzielona mu kwalifikowana pierwsza pomoc. Niespętanie został on zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Straty materialne oszacowano na 5 tys.pln.

W miejscowości Głuchołazy powiat nyski zostaliśmy wezwani do otwarcia mieszkania w jednym z budynków przy ulicy Wieniawskiego. Do mieszkania dostaliśmy się za pomocą drabiny w łaziance znajdowała się starsza kobieta ,której pomocy udzielił przybyły na miejsce ZRM. Sprawdzono mieszkanie pod względem występowania niebezpiecznego stężenia CO jednak nasz aparatura nie wykazała obecności tego gazu.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
mł.bryg. Rafał Bisowski