22.10.2017r. Godz. 10:08Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 05.10.2016

dodano: 5 października 2016 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 6 października 2016 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 19 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 56 zastępów, w sile 238 strażaków.

W miejscowości Turawa w powiecie opolskim o godz. 7.04 doszło do przewrócenia drzewa na samochód (w ruchu). Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu drzewa i ułożeniu na poboczu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ dach pojazdu oraz uszkodzony słupek, nikt nie został ranny.

W miejscowości Siedlec w powiecie strzeleckim o godz. 19.13 doszło do zapalenia się paszy w chłodnicy. Do działań zadysponowano 5 jednostek straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu proszku gaśniczego na palącą się paszę, oddymieniu pomieszczenia chłodnicy, sprawdzeniu pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej czy nie pozostało ognisk pożaru. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania