14.12.2017r. Godz. 14:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.12.2014

dodano: 5 grudnia 2014 o 16:12 | ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2014 o 17:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Brzegu o godzinie 6:29 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej nr 94 w pobliżu miejscowości Zielęcice, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, informację wynikającą ze zgłoszenia. W zdarzeniu brało udział 12 osób, które w momencie przyjazdy zastępów straży pożarnej znajdowały się poza pojazdami. Dwa zespoły ratownictwa medycznego na miejscu zdarzenia udzielały pomocy medycznej 6. osobom. Patrol policji udzielał pomocy 1. osobie.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 5 osobom poszkodowanym, które zostały przekazane przybyłym na miejsce zdarzenia kolejnych dwóm zespołom ratownictwa medycznego

- odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach

- usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych

Wszystkie osoby poszkodowane biorące udział w zdarzeniu (12 osób) zostało zabrane do szpitala.

2. Dyżurny Stanowiska Kierowania w Opolu o godzinie 8:46 otrzymał zgłoszenie, dotyczące zawalenia się ściany wewnętrznej na pracownika podczas prac remontowo-budowlanych w miejscowości Opole przy ul. Gosławickiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowany trzy zastępy straży pożarnej w sile dziewięciu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że:

- do zdarzenia doszło w remontowanym budynku administracyjno-budowlanym

- osoba poszkodowana została wyciągnięta spod zawalonej ściany przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży polegały:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- sprawdzeniu przewodów elektrycznych pourywanych i wystających na zewnątrz w wyniku zdarzenia – brak zagrożenia.

Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi firmy wykonującej prace remontowo-budowlane.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa