19.10.2017r. Godz. 05:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.12.2016

dodano: 5 grudnia 2016 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2016 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 31 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 22 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. 11 osób zostało poszkodowanych.

Skutki zdarzeń ogółem usuwało 86 zastępów w sile 356 strażaków.

Około godziny 12:13 na autostradzie A – 4 w okolicy 262 kilometra kierunek Katowice w powiecie krapkowickim doszło do zderzenia trzech pojazdów. Dwóch samochodów dostawczych i jednego ciężarowego. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby, kierowcy dwóch samochodów dostawczych. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, wykonaniu dostępu do poszkodowanego uwięzionego w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierowców, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu pod nadzorem lekarza. Na czas prowadzenia działań ratowniczych autostrada była zablokowana w obu kierunkach.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania