10.12.2018r. Godz. 04:47Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.12.2018 r.

dodano: 5 grudnia 2018 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2018 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 7 osób w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 69 zastępów, w sile 286 strażaków.

W miejscowości Zakrzów Turawski w powiecie opolskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Samochodem osobowym podróżowały 3 osoby. W autobusie przebywał tylko kierowca który nie został poszkodowany podczas wypadku. Jedna osoba z samochodu osobowego zginęła na miejscu a dwie osoby zostały ranne. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego który przetransportował 1 osobę poszkodowana do szpitala. Lżej ranny mężczyzna został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

W czasie dnia odnotowano 6 zdarzeń drogowych z udziałem samochodów osobowych. Większość z nich spowodowana niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas