15.12.2017r. Godz. 01:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.01.2012

dodano: 6 stycznia 2012 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2012 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.01.2012

Przed północą strażacy z  Jednostki Ratowniczo-Gasniczej PSP Nr 2 w Opolu oraz w Nysie zadysponowani byli do palących się altanek. W obu przypadkach spaleniu uległy drewniane konstrukcje oraz wyposażenie altan. Straty oszacowano na 6 tys.zł. Przypuszczalną przyczyną było zaprószenie ognia lub podpalenie. W Opolu na miejscu zdarzenia były 4  a w Nysie 2 zastępy straży pożarnej.

O godzinie 13:29 dyżurny z Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Strzelcach Opolskich zadysponował 3 zastępy straży do zgłoszenia pożaru w Firmie Kronospan sp.z o.o. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w rozpoznaniu stwierdzono, że pali się osiadły pył drzewny zalegający w instalacji wyciągowej. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz gazowej, podaniu prądu wody w natarciu przez klapy rewizyjne w górnej części, podaniu kolejnego prądu wody do wewnątrz instalacji wyciągowej oraz sprawieniu samochodu SHD-25 w celu dotarcia do klapy rewizyjnej. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do sprawdzenia silosów i instalacji wyciągowej, wykryto kamerą termowizyjną ognisko pożaru, które ugaszono po zdemontowaniu części rurociągu. Po rozmowie z kierownikiem wydziału, nie poniesiono żadnych strat. Natomiast uratowano mienie o wartości miliona złotych. Przypuszczalną przyczyną pożaru prawdopodobnie było zatarcie piły.

O godzinie 16:36 w Brzegu doszło do potrącenia 2 pieszych osób, które prawdopodobnie wtargnęły na jezdnię w miejscu niedozwolonym. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego oraz 2 zastępy straży. Poszkodowanej kobiecie, która została odwieziona do szpitala oraz poszkodowanemu mężczyźnie strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ponadto w dniu dzisiejszym do godziny 23:00 zanotowaliśmy 8 wyjazdów na terenie naszego województwa do powalonych drzew, połamanych gałęzi i konarów drzew oraz zwisających anten telewizyjnych i szyldów reklamowych. Zgłoszenia te są wynikiem wiejących silnych wiatrów.