24.02.2019r. Godz. 04:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.01.2013

dodano: 6 stycznia 2013 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2013 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

  1. W dniu dzisiejszym w Brzegu, po godzinie 15 znowu dał znać o sobie skryty zabójca – tlenek węgla. Przy ulicy Ofiar Katynia doszło do wziewnego zatrucia tlenkiem węgla starszej kobiety. Przybyły na miejsce zastęp straży pożarnej sprawdził mieszkanie na obecność CO - wynik pomiaru to 8 ppm. Mieszkanie przewietrzono i dokonano ponownie pomiaru - wynik 0 ppm. Przed przybyciem zastępu straży na miejscu był ZRM i zajmował się osobą poszkodowaną. Kobietę zabrano do szpitala. Jest to już kolejna ofiara zatrucia tlenkiem węgla na terenie naszego województwa. Od początku sezonu grzewczego 2012/2013 śmiertelnemu zatruciu uległy 1 osoba. Natomiast osób które miały więcej szczęścia i przeżyły było 81.

  2. W Laskowicach w powiecie kluczborskim najprawdopodobniej niefrasobliwość i fajerwerki były przyczyną powstania pożaru nieużytkowanej stodoły. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej w sile 25 strażaków. Po przybyciu na miejsce pożaru zabezpieczono teren działania. Następnie podano 2 prądy gaśnicze na palącą się wewnątrz stodoły słomę. Dzięki błyskawicznie przeprowadzonej akcji pożar ugaszono praktycznie bez strat.

 

    ____________________________

    Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

    Dyżurny Operacyjny

    asp. Jan Wyciślik