18.10.2017r. Godz. 14:58Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 06.01.2014

dodano: 6 stycznia 2014 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 6 stycznia 2014 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 17 razy, w tym 5 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach udział brało 28 zastępów i 121 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na 227 km. autostrady A4 (kier. Wrocław). Kierujący samochodem osobowym, prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia, uderzył w barierę energochłonną i zatrzymał się na pasie zieleni, oddzielającym pasy ruchu. Kierującemu, pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewiózł go do szpitala. Zabezpieczono teren akcji oraz odłączono dopływ prądu z akumulatora. Z miejsca zdarzenia, strażacy zostali zadysponowani na 228 km. autostrady A4 (kier. Wrocław), do kolizji 4 samochodów osobowych. Na miejscu zastano uszkodzone pojazdy, prawdopodobnie na skutek najechania. Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał czynności medycznych. Odłączono dopływ prądu z akumulatorów i usunięto rozlane płyny eksploatacyjne z jezdni. Łącznie, w wyniku tego zdarzenia, straty oszacowano na 24 tys.

sporządził

Dyżurny Operacyjny