18.10.2017r. Godz. 14:42Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.01.2016r

dodano: 6 stycznia 2016 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2016 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 06.01. 2016r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 21 razy, w tym: 7 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane były: 54 zastępy i 232 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 2 osoby zostały poszkodowane.

W nocy z 5 na 6 stycznia w miejscowości Pisarzowice doszło do pożaru zabudowań inwentarskich. W działaniach uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i świetleniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na ognisko pożaru, przewietrzeniu poddasza obory.

W miejscowości Gogolin w budynku jednorodzinnym doszło do ulotnienia się tlenku węgla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ZRM zajmujący się poszkodowanymi osobami. Działania JOP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem na obecność CO. przewietrzeniu budynku oraz zamknięciu dopływu gazu. Dwie osoby poszkodowane, w tym jedno dziecko zostały zabrane przez ZRM do szpitala.

O godzinie 11:28 w miejscowości Januszkowice doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono wydobywający się dym z budynku mieszkalnego. Podczas rozpoznania ustalono że doszło do wybuchu pieca C.O. znajdującego się w piwnicy. W budynku zamieszkiwały 3 starsze osoby na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia uszkodzona została część budynku a wezwany na miejsce akcji przedstawiciel nadzoru budowlanego zakazał dalszego użytkowania uszkodzonej części budynku. Działania JOP polegały na : zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu oraz przewietrzeniu pomieszczeń, wyłączenie dopływu prądu poprzez wykręcenie bezpieczników i zakręceniu głównego zaworu wody w budynku, zabezpieczeniu wyrwy w uszkodzonym dachu za pomocą plandek.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP