12.12.2017r. Godz. 11:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.02.2012

dodano: 6 lutego 2012 o 21:02 | ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2012 o 21:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W Praszce prawdopodobnie w wyniku braku czynnika grzewczego w instalacji CO doszło do wybuchu pieca węglowego w zakładzie zegarmistrzowskim. Strażacy sprawdzili pomieszczenia wewnątrz obiektu, wynieśli na zewnątrz uszkodzony piec, sprawdzili czy nie pozostały w obiekcie zarzewia ognia z paleniska. ZRM stwierdził, że przebywającym w czasie wybuchu wewnątrz pomieszczenia dwóm mężczyznom, nic się nie stało.

2. W miejscowości Bąków (gmina Kluczbork) strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu ciężarowego wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu zakleszczonego kierowcy (dostęp do poszkodowanego był utrudniony ze względu na duże zniszczenie kabiny i tkwiące wewnątrz drzewo). Po wykonaniu badań lekarz stwierdził zgon.