18.04.2019r. Godz. 18:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.02.2019 r.

dodano: 6 February 2019 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 6 February 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby w tym 1 ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 71 zastępy, w sile 282 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

W miejscowości Wróblin powiat prudnicki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Wpadł on do potoku przy polnej drodze. W odległości około 2 metrów od pojazdu, w wodzie odnaleziono ciało kierowcy pojazdu. Przyczyny i mechanizm zdarzenia ustala policja.

W Brzegu na ulicy Wrocławskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierowca Citroena opuścił pojazd o własnych siłach. Kierowca mniejszego pojazdu Fiata Pandy został uwięziony w pojeździe. Ratownicy wykonali dostęp do uwięzionego kierowcy z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy został on ewakuowany z pojazdu i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się z utrudnieniami.

Autor: mł.asp. Paweł Tomas