23.10.2017r. Godz. 09:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.03.2015r.

dodano: 6 marca 2015 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 7 marca 2015 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.03.2015r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 38 razy, w tym było 30 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowane były 73 zastępy i 306 strażaków. Poszkodowane na drogach zostały 4 osoby.

W godzinach porannych w Kluczborku na ul. Sienkiewicza doszło do pożaru w magazynie ze składowanym styropianem. Po dojeździe pierwszych zastępów JOP podano dwa prądy piany ciężkiej na palące się wyposażenie hali oraz paczki styropianu. W miarę dojazdu kolejnych zastępów liczba prądów wzrosła do czterech. W wyniku powadzonych działań nie dopuszczono do rozwoju pożaru na budynek z instalacją spieniania styropianu a sprawne prowadzone działania pozwoliły na skuteczne i szybkie ugaszenie pożaru. W działaniach brało udział 11 zastępów w liczbie 30 ratowników.

W Brzegu na ul. Fabrycznej o godz. 13:49 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowani kierowcy zostali zabranie przez ZRM do szpitala a działania JOP polegały na zabezpieczeniu terenu działania oraz odłączeniu akumulatorów z dwóch samochodów.

Stanowisko Kierowania

mł. kpt. Roman Felusiak