12.12.2017r. Godz. 11:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.03.2017 r

dodano: 6 marca 2017 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 7 marca 2017 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 27 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 49 zastępów, w sile 216 strażaków.

W dniu dzisiejszym o godz. 13.41 do stanowiska kierowania w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krępna. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba. W wyniku zdarzenia kierowca pojazdu został ranny i nie mógł opuścić pojazdu o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, ewakuacji jej z uszkodzonego pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu przybyłemu na miejsce ZRM. Na miejscu zdarzenia lądował LPR który przewiózł osobę poszkodowaną do szpitala.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania