21.03.2019r. Godz. 12:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.03.2019

dodano: 6 marca 2019 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 7 marca 2019 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy 18 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 76 zastępów, w sile 323 strażaków.

Dyżurny stanowiska kierowania w Strzelcach Opolskich został poinformowany
o zdarzeniu drogowym w miejscowości Otmice (powiat strzelecki). Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód osobowy marki ford zjechał z drogi i z dużą siłą uderzył w drzewo. Jedna osoba w wyniku tego zdarzenia została śmiertelnie poszkodowana. Przy działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

W miejscowości Dalachów (powiat Oleski) na DK 43 doszło do najechania samochodu ciężarowego na tył samochodu osobowego. Na skutek uderzenia samochód osobowy został zepchnięty do rowu
i przewrócił się na dach. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem pierwszych zastępów jednostek straży pożarnej. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące samochodem osobowym, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Przy działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Opracowanie:

SK OKW PSP