24.10.2017r. Godz. 00:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.04.2014r.

dodano: 6 kwietnia 2014 o 07:04 | ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2014 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy 35 interwencji w tym: 29 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń i 0 alarmów fałszywych. Na terenie województwa poszkodowanych  zostało 11 osób. W tym 6 osób w 4 wypadkach drogowych. Niestety w dalszym ciągu notujemy wyjazdy do pożarów traw. Dzisiaj było ich aż 11. Od początku roku 1226, a w kwietniu już 107.

Kietlice powiat głubczycki z powodu nadmiernej prędkości doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Kierujący pojazdem stracił panowanie nad nim i uderzył w drzewo. Trzy osoby zostały ranne, a straty materialne oszacowano na 2 tys.pln.

Opole ulica Fabryczna pożar samochodu osobowego marki audi. Sprawna akcja oraz działania w obronie sąsiednich pojazdów pozwoliły na uratowanie mienia o szacowanej wartości 60 tys.  pln. straty materialne to 20 tys.  pln.

Brzeg ulica B. Chrobrego - podpalenie przez nieustalone osoby drzwi wejściowych do jednego z mieszkań było przyczyną pożaru gdzie ewakuowanych  zostało 7 osób. Pięcioro osób - trójka dorosłych i dwójka dzieci zostało zabranych do szpitala na obserwację. Pomiary stężenie tlenku węgla negatywne ( 0ppm ). Starty materialne oszacowano na 300 pln.

W Brzegu samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający szynobus. W wyniku tego zdarzenia kierujący samochodem doznał poważnych obrażeń ciała. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR.  Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP