24.02.2019r. Godz. 02:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.04.2018 r

dodano: 6 kwietnia 2018 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2018 o 21:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 49 razy. Odnotowaliśmy 41 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 93 zastępy, w sile 419 strażaków.

W dniu dzisiejszym kontynuowana była akcja gaśnicza hali magazynowej w Kluczborku.

Na miejsce zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kluczborka, Namysłowa, Olesna, Kędzierzyna-Koźla, jak również samochód dowodzenia i łączności z Opola, łącznie 13 pojazdów. W akcji brały udział również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu kluczborskiego,  łącznie 21 pojazdów.

W dniu dzisiejszym działania polegały na dogaszaniu tlących się elementów, w wyniku zawalenia się części dachu jak i jednej ze ścian działania prowadzone były z zewnątrz, na miejsce zadysponowany został nadzór budowlany w celu podjęcia dalszych decyzji co do obiektu, swoje czynności prowadziła również Policja.

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej, zabezpieczono teren działań, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia , a następnie przekazano je pod opiekę przybyłemu na miejsce pogotowi.

 

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
kpt. Krzysztof Letki