24.10.2017r. Godz. 00:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.05.2012

dodano: 6 maja 2012 o 10:05 | ostatnia aktualizacja: 9 maja 2012 o 12:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.05.2012

O godzinie 10:29 do Miejskiego Stanowiska Kierowania  PSP w Opolu zgłoszono pożar mieszkania w wieżowcu w Opolu przy ulicy Koszyka. Na miejsce pożaru zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu podjęły następujące działania: sprawdzono mieszkanie, zdemontowano spaloną szafkę, za którą znajdowała się spalona instalacja elektryczna. Przewietrzono mieszkanie oraz klatkę schodową budynku. Zadysponowano Pogotowie Energetyczne oraz ZRM, który po przebadaniu nie stwierdził żadnych obrażeń ciała u mieszkańców. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 1 tysiąca zł.

O godzinie 12:20 miedzy miejscowościami Dzierżysław i Kietrz ( pow. Głubczyce) doszło do pożaru sterty słomy. Do pożaru zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej.  Paliła się sterta o wymiarach 15x6m.   Działania straży polegały na podaniu kilku prądów gaśniczych w natarciu (i obronie na sąsiadujące z płonącą stertą puste budynki inwentarskie). W sumie powstałe straty oszacowano na kwotę około 10 tysięcy złotych. Uratowano mienie o wartości około 100 tys. złotych. Osób poszkodowanych nie ma.

22:19 W miejscowości Gręboszów koło Namysłowa doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia 1  osoba została poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora  i zakreceniu butli z gazem LPG. Przybyły na miejsce ZRM udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Na czas prowadzenia działań były utrudnienia w ruchu.

O godzinie 22:36 przyjęto zgłoszenie o wypadku na autostradzie A-4 na 242 km na Wrocław. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży  pożarnej okazało się iż w wypadku uczestniczyły 2 samochody osobowe, którymi podróżowało w sumie 7 osób, w tym 1 dziecko. Na szczęście żadna z nich nie ucierpiała. W trakcie prowadzenia działań ruch był całkowicie wstrzymany w kierunku Wrocławia.W wyniku zderzenia powstały straty na kwotę około 30 tys. zł.