11.12.2017r. Godz. 16:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.07.2014

dodano: 6 lipca 2014 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2014 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 23 razy: w tym 14 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy . W działaniach udział brało 27 zastępów i 113 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób.

Ważniejsze zdarzenia

O godzinie 15:45 do dyżurnego SK w Opolu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu sam. osobowych w miejscowości Lędziny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Przed przybyciem zastępów PSP był już ZRM, który zabezpieczył i ewakuował osobę poszkodowaną.

W miejscowości Namysłów w jednym z tamtejszych zakładów produkcyjnych miał miejsce wyciek amoniaku z instalacji. Po przybyciu na miejsc kierujący działaniami stwierdził iż osoby przebywające na terenie zakładu zostały już wcześniej ewakuowane. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu, zlokalizowaniu miejsca wycieku, pomiaru stężenia amoniaku.

W tym samym czasie do SK w Namysłowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy. Po przybyciu zastępów straży stwierdzono, iż zadymienie w mieszkaniu i na klatce spowodowane było rozpalaniem w piecu niewłaściwym materiałem. Przybyły na miejsce ZRM nie stwierdził o lokatorów obrażeń.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki