19.10.2017r. Godz. 05:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.07.2017

dodano: 7 lipca 2017 o 00:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2017 o 20:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 12 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. 2 osoby zostało poszkodowane. Skutki zdarzeń ogółem usuwało 33 zastępy w sile 126 strażaków.

Około godziny 19:45 na 236 km autostrady A4 w kierunku Katowic w okolicy miejscowości Przysiecz doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W samochodzie osobowym uwięziona była kobieta, kierująca tym pojazdem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie poszkodowaną ewakuowano z pojazdu i przekazano ją zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz LPR stwierdził zgon kierującej pojazdem. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń. Podczas działań ruch na autostradzie w kierunku Katowic był wstrzymany.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania