22.07.2018r. Godz. 05:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.07.2018 r.

dodano: 6 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 41 razy. Odnotowaliśmy 17 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 70 zastępów, w sile 308 strażaków.

1. W powiecie opolskim w miejscowości Kąty Opolskie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, której strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2. W powiecie oleskim w miejscowości Gana z uwagi na brak możliwości szybkiego dojazdu zespołu ratownictwa medycznego do miejsca zdarzenia, strażacy zostali zadysponowani do mężczyzny, który przewrócił się na rowerze i doznał obrażeń głowy. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, mężczyzna został zabrany do szpitala przez LPR.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania