12.12.2017r. Godz. 17:19Bieżące interwencje

Wazniejsze zdarzenia w dniu 06.08.2012

dodano: 6 sierpnia 2012 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2012 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.08.2012

O godzinie 8:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymało zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Wierzbięcice. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował dwa zastępy straży. Poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe i dziecko, którym zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej i przetransportował do szpitala. Nasze działania poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu skutków wypadku. Ruch na DK 41 odbywał się wahadłowo. Straty pojazdu oszacowane zostały na około 7 tys.zł.

O godzinie 13:11 doszło do pożaru około 1 ha zboża na pniu w miejscowości Chocianowice w powiecie kluczborskim. Pożar ugaszono podając trzy prądy wody. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaiskrzenie w kombajnie. Straty oszacowano na 4 tys.zł.

O godzinie 14:13 w miejscowości Sidzina, w powiecie nyskim, samochód osobowy uderzył w drzewo. Dwóm osobom poszkodowanym zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej. Poszkodowanych przewieziono do szpitala. Ruch na DK 46 na czas prowadzonych działań odbywał się wahadłowo. Straty uszkodzonego pojazdu oszacowane zostały na około 15 tys.zł.

O godzinie 14:55 doszło do pożaru słomy jęczmiennej na ściernisku o powierzchni 2 ha w Brynicy w powiecie kluczborskim. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu budynków mieszkalnych i gospodarczych. Pożar ugaszono podając cztery prądy wody oraz przez użycie tłumic. W działaniach gaśniczych udział brało 5 zastępów straży. Straty wyniosły około 1,5 tys.zł.

Minionej doby w działaniach ratowniczych zaangażowanych było 90 zastępów oraz 419 strażaków z państwowej i  ochotniczej straży pożarnej.