18.10.2018r. Godz. 11:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.08.2018 r.

dodano: 6 sierpnia 2018 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2018 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 51 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów oraz 37 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 92 zastępy  w sile 409 strażaków.

W miejscowości Dobrzeń Wielki, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej z pojazdu osobowego, następnie przekazali ją pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Drugi uczestnik nie odniósł obrażeń.

W Opolu, na ul. Prószkowskiej, pojazd osobowy uderzył w drzewo. Jeden z uczestników przebywał na zewnątrz, druga osoba znajdowała się w pojeździe. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie zostały zabrane do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania