13.12.2017r. Godz. 19:59Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 06.09.2014

dodano: 6 września 2014 o 21:09 | ostatnia aktualizacja: 8 września 2014 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 31 razy, w tym 18 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.19 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego (zderzenie czterech samochodów osobowych) w miejscowości Łąka Prudnicka. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezwłocznie 2 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które znajdowały się poza pojazdami.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zamknięciu ruchu drogowego w obu kierunkach

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób poszkodowanych (pozostałym 2 osobom pomocy medycznej udzielał zespół ratownictwa medycznego)

- zabezpieczeniu, neutralizacji i sorpcji wyciekających płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów

- pomocy w usunięciu uszkodzonych pojazdów na pobocze drogi celem przywrócenia ruchu w komunikacji drogowej.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania