24.02.2019r. Godz. 02:22Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.10.2012

dodano: 6 października 2012 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 6 października 2012 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

  1. Strażacy zabezpieczali skutki zdarzeń drogowych, w których rannych zostało w sumie dziesięć osób, między innymi na autostradzie A4 na 232 km w kierunku Katowic doszło do zderzenia samochodu osobowego z naczepą samochodu ciężarowego. Trzy osoby zostały poszkodowane a strażacy udzieli dwóm osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Straty oceniono na 60 tys. zł.

  2. Na szlaku kolejowym Opole – Kluczbork w pobliżu miejscowości Borkowice (gmina Kluczbork) wyniku działania silnego wiatru drzewo rosnące przy skarpie kolejowej złamało się i przewróciło na tory blokując przejazd szynobusu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca działania, pocięciu i usunięciu konarów z torów oraz nasypu kolejowego.

  3. W Głubczycach z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru w piwnicy w budynku wielorodzinnym. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, odłączyli dopływu prądu do obiektu, przeprowadzili ewakuację mieszkańców na zewnątrz budynku (24 osoby), po ugaszeniu przeszukali piwnicę, oddymili i przewietrzyli pomieszczenia mieszkalne oraz klatkę schodowej. Udzielili kwalifikowane pierwszej pomocy dwóm osobom (w tym jedno dziecko), które zostały przewiezione do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st. kpt. Larski Jarosław