20.10.2018r. Godz. 10:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.10.2018 r.

dodano: 6 października 2018 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 7 października 2018 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 43 razy. Odnotowaliśmy 26 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 73 zastępy, w sile 346 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W Opolu przy ul. Sempołowskiej doszło do pożaru w opuszczonym budynku. W pustostanie przebywało 5 osób. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny straży zadysponował do zdarzenia 2 zastępy w sile 8 strażaków. Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren. Z budynku ewakuowała się jedna osoba. Drugą osobę ewakuowali strażacy, następnie po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, przekazano mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego. Został zabrany do szpitala. Kolejne trzy osoby znajdowały się w piwnicy w drugiej części budynku poza strefą zagrożenia. Równocześnie prowadzono działania gaśnicze, a po ugaszeniu nagromadzonych materiałów przewietrzono budynek.

Na terenie województwa straż pożarna interweniowała przy 10 pożarach traw i pozostałości roślinnych na nieużytkach i poboczach dróg.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska