21.10.2017r. Godz. 08:51Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.11.2014r.

dodano: 6 listopada 2014 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2014 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy, w tym 7 pożarów oraz 13 miejscowych zagrożeń i dwóch alarmów fałszywych. W działaniach zaangażowanych było 40 zastępy i 145 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób.

O godzinie 5.39 dyżurny stanowiska kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z jeleniem. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia jednostek staży pożarnej zastano samochód osobowy ford w rowie na lewym boku. Na jezdni stał również samochód opel uderzony fragmentem  zwierzęcia. Samochodem Ford podróżowało siedem osób. Wszystkie podróżujące osoby opuściły pojazdy o własnych siłach. 2 o sobom  udzielono kpp. W sumie pięć  osób  zostało odwiezionych do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży pożarnej polegały ponadto na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, uprzątnięciu  i spłukaniu jezdni z pozostałości powypadkowych i padliny zwierzęcej. Straty materialne oszacowano na 15 tys.pln.

sporządził

Dyżurny Operacyjny