13.12.2017r. Godz. 20:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.12.2012

dodano: 6 grudnia 2012 o 14:12 | ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2012 o 09:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.12.2012r

1. Nad ranem, około godziny 5:40 w miejscowości Namysłów doszło do groźnego wypadku drogowego, w wyniku którego 1 osoba zginęła, a 2 zostały poszkodowane. Zadania przybyłych na miejsce 3 zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu przewodów akumulatorów, zakręceniu zaworu przy butli instalacji gazowej LPG, wydostaniu poszkodowanego z pojazdu. Udzielono także pomocy ZRM w resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanego, Udzielono także KPP dwójce pozostałych poszkodowanych, oświetlono również teren prowadzonych działań. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 15 tys. zł.

2. W Nysie, tuż przed godziną 11 doszło do nieszczęśliwego wypadku. Na terenie firmy naprawiającej wagony dwóch pracowników zostało poszkodowanych wewnątrz pustej remontowanej cysterny. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Następnie podjęto działania ewakuacyjne mające na celu wydobycie poszkodowanych przez jedyne dostępne dojście- górny właz cysterny. Ratownicy w aparatach powietrznych weszli do środka i w pierwszej kolejności ewakuowali osobę nieprzytomną. Następnie wydobyto drugą przytomną osobę. Robotnikami natychmiast zajął się ZRM. Podczas całej akcji monitorowano za pomocą detektorów atmosferę wewnątrz cysterny. Urządzenia pomiarowe wskazywały obniżony poziom zawartości tlenu.

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa