18.10.2017r. Godz. 14:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 06.12.2016

dodano: 6 grudnia 2016 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2016 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 24 razy. Odnotowaliśmy 12 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 43 zastępy, w sile 181 strażaków.

W miejscowości Włochy, pow. namysłowski, podczas próby podłączenia butli z propan-butanem, doszło do pożaru pomieszczenia kuchni w budynku jednorodzinnym. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom (lekkie oparzenia), które następnie zostały przewiezione do szpitala.

W Prudniku, w budynku wielorodzinnym, doszło do pożaru mieszkania. Strażacy ewakuowali cztery osoby ze strefy zagrożenia, następnie przekazali je pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu wszystkie osoby pozostały na miejscu działań.

W miejscowości Broniec, pow. oleski, samochód osobowy, na łuku jezdni, zjechał do rowu i przewrócił się na dach. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania