24.10.2017r. Godz. 00:18Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.01.2016

dodano: 7 stycznia 2016 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2016 o 22:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy, w tym 6 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowane były 53 zastępy i 238 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób.

O godz. 11:42 w Nowej Cerekwi, pow. głubczycki, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. Na miejscu zespół ratownictwa medycznego zajmował się dwoma uczestnikami zdarzenia, pozostałe dwie osoby nie wymagały czynności medycznych. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, zakręcili zawór w butli z LPG oraz kierowali ruchem wahadłowo. Poszkodowane dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Powstałe straty oszacowano na 4 tys.

O godz. 20:50, na trasie do miejscowości Paryż, pow. namysłowski, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący opuścił pojazd, natomiast pasażer przebywał wewnątrz. Strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego i ewakuowali go z pojazdu, jednocześnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerowi. Kierujący początkowo odmówił udzielenia pomocy, jednak po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego został zaopatrzony medycznie i wraz z pasażerem przewieziony do szpitala. Ponadto strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatora, a na czas działań zamknęli ruch na drodze.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński